Bolluk ve Bereket Bilinci

Bolluk ve bereket bir zihin durumudur. Bolluk bilincini kazandığınız anda yaşamanızda sadece paranın değil arkadaşların, bilgilerin, paylaşımların ve sevginin de bol olduğuna şahit olacaksınız.

Bolluk ve Bereket hem maddi hem manevi zenginlik demektir. Yaşamınıza bu enerjiyi daha çok çekmeniz için işte size ipuçları;1- Almayı Öğrenin
 
Bazı insanlar sadece vermek isterler, almak onlar için kötü ve yanlış bir şeydir. “Ben vermeyi çok severim ama almak beni rahatsız eder” diyen insanlardansanız öncelikle şunu bilin ki bolluk enerjisi sizi ziyaret etmeyecektir. Kim istenmediği yere gider ki. Verdiğiniz gibi almayı da bilmeli ve aldıklarınızı hak ettiğinizi bilmelisiniz. Almak da vermek kadar doğaldır ve unutmayın almayı bilmeyenin verecek bir şeyi kalmaz.

2- Para Kirli Değildir

 
Bazı insanlar için para pis bir şeydir. Zenginlik günahkârlıktır. Her gördükleri zengin için ‘kim bilir bu parayı kimin canını yakarak kazandı’ diye düşünürler. Oysa evrendeki her şey enerjidir ve para da bir enerjidir. Para nötr bir enerjidir onun iyi mi kötü mü algılanacağı size bağlıdır. Bir insan parasıyla iyi - güzel şeylerde yapabilir. Ya da para temiz bir şekilde de kazanılabilir. ‘Tüm zenginler kötüdür’ düşüncenizi aklınızdan çıkartın ve parayı pis bir şey gibi görmeyin. Kendinizle ilgili olumlu kanılarınız varsa para için ise olumsuz kanılara sahipseniz paranın size gelme olasılığı hemen hemen yok olur. Nasıl mı? Ben iyiyim, para kötü ikilemi şu noktaya gider. Para bana gelmeyecektir. Bu düşünceyi değiştirin.

3- Sözlerinize Dikkat Edin
Bolluk ve bereketi size çeken önce zihinsel durumunuz sonra sözlerinizdir. Ben paraya hiç değer vermem zaten hep kaybederim para ile aram yoktur gibi sözleriniz parayı sizden uzaklaştıracaktır. Bilinçaltınızı bu sözlerle programlarsanız bilinçaltı bu komutları gerçekleştirmek için sadık bir hizmetkâr gibi çalışacaktır ve kendi kendini gerçekleştiren kehanetiniz ortaya çıkacaktır. Zenginlik bolluk ve bereket ile ilgili olumlamalar yapmanızı öneririm. Örneğin; Her geçen an para bana artarak geliyor, bolluk ve bereket içindeyim, yaşamımda her şey yeterli yaşamım bolluk ve bereket içinde bana gelen parayı severek alıyorum ve o da daha çok geliyor gibi olumlamaları yapabilirsiniz.

4- Koşulsuz İsteyin

İnsanlar genelde bir istekleri olduğu zaman bunu bazı koşullara bağlarlar. Şu arabayı satsam da ameliyat olsam falanca gelse de şu işimi halletse şuraya gitsem de şunu elde etsem gibi. Oysa istekleriniz size birçok farklı yoldan gelebilir siz bir yola dikkatinizi ve enerjinizi vererek diğer yolları tıkamış olursunuz. Örneğin ameliyat için arabayı satmak isteyen kişinin gerçekte istemesi gereken şey şifadır. Şifa bir insana birçok yoldan gelebilir araba satılmasa da ameliyat olacak para başka bir şekilde gelebilir. Hatta o ameliyatı olmadan bile şifa bulabilir. Oysa kişi dikkat ve enerjisini arabayı satarak şifaya verdiği için diğer yolları kapamış oldu. Koşulsuz istemek yaşamda amaçlara kavuşmanın temel şartlarından biridir. Şartları durumu mantığı bir kenara bırakın, sadece isteyin. Ne istiyorsanız onu isteyin. Para mı aşk mı iş mi her ne istiyorsanız onu.

5- Yaşamınızda Boşluk Oluşturun
Evren boşluk sevmez ve mutlaka doldurur. Eğer eviniz tıka basa eşya dolu ise ve eşyaları yenilemek istiyorsanız paranızın olmasını beklemeyin. Eşyaları daha en başından atın (tabi yaşamak için gerekenleri değil) Bir süre sonra yeni eşyalar bir şekilde gelecek. Yeni elbiseler istiyorsanız eskileri fakirlere verin. Eğer yaşamınızda yeterince bolluk ve bereket yoksa bunun için yer açıp açmadığınıza bakın. Yaşamınızda yeniliklere ve bolluğa yer açın ki gelsin. Bunun için önce evde kullanmadığınız eşyalarla eskimiş elbiselerle uzun süredir birikmiş ıvır zıvırla başlayın. Siz eskiyi bıraktıkça yeni gelecek. Unutmayın evren boşluk sevmez.

6- Borçları Değil Kazançları Düşünün
Bir zamanlar bir öğrencim bir ayın kirasını ödeyince diğerini düşünüyorum demişti ve para sorunundan yakınmıştı. Bende borcunu değil kazanacaklarını düşün demiştim. Dikkatinizi neye verirseniz onu büyütürsünüz. Borçlara verirseniz borçları kazançlara verirseniz kazançları. Bu en basit formüllerden biridir. Dikkatinizi kazançlarınıza verin ki onlar büyüsün. Bu öğrencim bu formülü başarı ile uyguladı. İşten ayrıldı serbest çalışmaya başladı şimdi meslektaşlarına göre 4–5 kat daha fazla para kazanıyor.

7- İmgeleme Yapın
İmgeleme bolluk ve bereketi kendinize çekmeniz için en etkili yöntemlerden biridir. Bol bol imgeleme yapın. Dikkat edin hayal kurun demiyorum. Hayal kurmak daha başından isteklerinizin hayal olduğunu kabul etmektir! İmgeleme bundan başka bir şeydir. İsteklerinizi imgeleyin imgenize duygu yükleyin ve evrene gönderin. İmgelemede istediğinizin olduğunu hissedin aynı heyecanı duyun mutluluğu yaşayın ve bunun olacağına yürekten inanın.

8- Büyük Düşünün
Evrende her şey enerjidir. Bir tabak yemek de son model araba da. Eğer yemek bulmak kolay ama araba zor derseniz işleyişi algılamadınız demektir. İstediğiniz araba da olsa yemek de ikisini de elde etmeniz aynı mekanizma ile çalışır. Oysa yemeği her gün buluyorsunuz çünkü bulacağınızı biliyorsunuz buna inancınız tam. Oysa son model arabayı bulacağınıza inancınız yok. Eğer doğru şekilde istemeyi bilirseniz yemek de araba da aynı şekilde size gelecektir. Ancak arabayı da bulacağınıza yemeği bulacağınız kadar emin olmanız ya da arabayı da açken yemek ister gibi istemeniz gerekir. İkisine sahip olmanın en önemli farkı budur. Bu yüzden büyük düşünün ve hayallerinize sınır koymayın. Sonuçta ne isterseniz elde etmenizin koşulları aynı.

9- Vermeyi de Unutmayın
Küçük bahşişler, küçük hediyeler ve arkadaşlarınıza yemek ısmarlamalar. Bunların hepsi aldıklarınızı paylaşmanız için önemlidir. Unutmayın evrene ne gönderirseniz size 10 katı geri gelir. Evrene bolluk içinde olduğunuzun mesajını gönderin. Vermeyi bilin ki alasınız. Şükretmeyi ve diğer insanları da düşünmeyi unutmayın.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder