"Değişmeye İstekliyim"

değişim olumlaması


"Değişmeye istekliyim." Bu olumlu ifadeyi sık sık söyleyin. "Değişmeye istekliyim. Değişmeye istekliyim." Bu sözcükleri söylerken boğazınıza dokunun. Boğaz, bedende değişimlerin oluştuğu enerji merkezidir. Boğazınıza dokunarak değişim sürecinde olduğunuzu onaylıyorsunuz. Hayatınızda değişiklikler olmaya başladığında, bu değişikliklerin oluşmasına izin verin.

Şuna özellikle dikkat edin: Değişime en direndiğiniz şeyler, değiştirmeye EN ÇOK İHTİYACINIZ olan şeylerdir. "Değişmeye istekliyim."

Değişmeye İstekliyim 2 - Ayna Çalışması

Önce bir aynanın önünde kendinize "Değişmeyi İstiyorum" deyin.
Nasıl hissettiğinize dikkat edin. Eğer bir direnç gösteriyorsanız ya da değişmek istemiyorsanız, kendinize neden diye sorun. Hangi eski inanca sarılıyorsunuz? Sakın kendinizi suçlamayın, sadece ne olduğuna dikkat edin. O inancınızın size birçok sorun yarattığına bahse girerim. O inancın nereden geldiğini merak ediyorum. Siz biliyor musunuz?

Nereden geldiğini bilsek de, bilmesek de, şimdi onun çözülmesine çalışalım. Tekrar aynaya gidin, gözlerinize derinlemesine bakın, boğazınıza dokunun ve yüksek sesle on kez şu sözleri söyleyin: "Tüm direncimi yenmeye istekliyim."

Ayna çalışması çok etkili oluyor. Çocukluğumuzda aldığımız olumsuz mesajlar ya gözlerimizin içine bakılarak ya da bize suçlayıcı parmak uzatılarak verildi. Bugün çoğumuz aynaya bakınca kendimiz hakkında olumsuz bir özellik görüyoruz. Ya görünüşümüzü beğenmiyoruz ya da bir şey için kendimizi suçluyoruz.

Aynada gözlerinizin içine bakmak ve kendinizle ilgili olumlu bir açıklamada bulunmak, bana göre, olumlu düşünce ifadeleriyle sonuca ulaşmak için en çabuk yol.


Düşünce Gücüyle Tedavi - Louise Hay
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...